Скрізь, де використовується ручна праця, особлива увага повинна приділятися захисту рук. Перш за все вона забезпечується за допомогою рукавиць та робочих рукавичок. Сьогодні дотримання вимог безпеки при роботі регламентується законодавством.

Сфера застосування робочих рукавичок досить широка:
виробництво, будівництво, с/г роботи, ремонт і багато чого іншого. У залежності від матеріалів, з яких вони виготовлені, рукавички і рукавиці дозволяють захистити руки від дрібних травм і подряпин, контактів з рідинами і токсичними речовинами, гарячими і розпеченими предметами.

Рукавички також забезпечують високий рівень безпеки для рук.
Вони дозволяють зберегти чутливість пальців і долоні, їх наявність практично не позначається на швидкості роботи. Разом з цим, в залежності від матеріалу, рукавички, як і рукавиці, дозволяють захистити шкіру рук від травм і пошкоджень, від контакту з гарячими предметами або рідинами.

Існує безліч різновидів робочих рукавичок, кожен з яких відповідає тим чи іншим видам роботи. Рукавички гумові або з ПВХ-напиленням, шкіряні або трикотажні, з утеплювачем і без - різноманітність дійсно велика.

Одним з найбільш популярних товарів для будівельників, робітників і просто звичайних жителів є бавовняні рукавиці. У рукавиць багато плюсів, самий головний — те, що рукавички виготовлені з натуральних бавовняних ниток, що продовжує термін їх використання. Трикотажні робочі рукавички використовуються при виконанні нескладних ручних робіт (ремонтних, навантажувальних, очисних та інших). Трикотажні бавовняні рукавички мають невисоку щільність і напилення з полівінілхлориду.

Рукавиці трикотажні мають різні покриття:
1) ПВХ напилення у вигляді точок або малюнка підвищує якість зчеплення рук в рукавичках з предметами.
2) Латексні покриття, крім поліпшення зчеплення, також підвищують міцність рукавички та забезпечують кращий захист від стирання.

Деякі моделі робочих рукавиць виготовляються утепленими, що дозволяє проводити роботи в умовах низьких температур. Рукавиці, як правило, використовуються при проведенні грубих робіт, там, де не потрібна особлива чутливість рук. Разом з цим, такий варіант захисту зазвичай забезпечує більший, у порівнянні з рукавичками, захист від травм. Зазвичай самі рукавиці виготовляються з сукна, і ущільнюються в області долоні, з внутрішньої сторони. Це ущільнення може бути виконано з спилка (особливого виду шкіри), гуми, брезенту і т.д. Вибирати тип ущільнювача варто у відповідності з характером робіт, які будуть виконуватися в цих рукавицях.

Щільність в'язання бавовняної рукавиці
7 клас в'язки - середня міцність рукавиці - найбільш популярний варіант виробництва виробів
7.5 клас - при виробництві використовується більш щільна нитка, ніж при сьомому класі, тому міцність вища.
10 клас - підвищена щільність - для виконання особливо небезпечних робіт.

Таким чином, купити робочі рукавиці нескладно, складно вибрати якісні та зручні. Радимо перевіряти не тільки заявлені виробником властивості, але і якість виконання. Вибираючи робочі рукавиці або рукавички, важливо простежити за тим, щоб модель не тільки забезпечувала надійний захист рук, але й підходила за розміром. В іншому випадку носити рукавиці або рукавички і працювати в них буде незручно.